Kulturskolans personal

Kontaktuppgifter till oss som jobbar på Kulturskolan

Christina Johansson
Rektor
0582-68 53 37
christina.johansson@edu.hallsberg.se

Anna Shvedchikova
Fiol, stråkklass
072-512 29 88
anna.shvedchikova@edu.hallsberg.se

Christian Lindholm
Piano, fördjupningslinjen, låtskrivarverkstad
070-313 49 67
christian.lindholm@edu.hallsberg.se

Elin Eriksson
Teater, lajv, kulturprojekt, utvecklingsledare
072-540 07 48
elin.eriksson@edu.hallsberg.se

Erika Olsson
Sång, kör, fördjupningslinjen, körprojekt, kulturprojekt
072-540 10 74
erika.olsson@edu.hallsberg.se

Heléne Gustafsson
Piano, El Sistema
072-540 07 90
helene.gustafsson@edu.hallsberg.se

Ingela Agger
Bild
070-558 05 26
ingela.agger@telia.com

Ingela Rosengren Krantz
Cello, stråkklass
072-230 72 48
ingela.rosengrenkrantz@skola.kumla.se

Jan Lundquist
Saxofon, klarinett
072-230 72 51
jan.lundquist@skola.kumla.se

Jonathan Lassila
Öppen musikverksamhet på ungdomsgården
jonathan.lassila@edu.hallsberg.se

Lisa O'Leary
El Sistema
072-230 72 47
lisa.oleary@skola.kumla.se

Mattias Malmrot (Föräldraledig höstterminen 2019)
Gitarr, elgitarr, elbas, fördjupningslinjen, rockskola
072-540 10 47
mattias.malmrot@edu.hallsberg.se

Michael Sandell
Trummor och slagverk, rockskola
072-230 72 45
michael.sandell@skola.kumla.se

Jill Widén
Tvärflöjt, El Sistema
072-222 98 24
jill.widen@edu.hallsberg.se

Vanja Lindeberg (vikarie 2019)
Sång, kör, fördjupningslinjen, kulturprojekt.
072-223 58 64
vanja.lindeberg@edu.hallsberg.se

Johan Balder
Gitarr, elgitarr, elbas, rockskola
072-540 10 47
johan.balder@edu.hallsberg.se

Kontakta Kulturskolan

Besöksadress: Ungdomshuset Kuben, Södra Allén 26 i Hallsberg

Telefon: 0582-68 53 37

E-post: kulturskolan@hallsberg.se

Kontaktuppgifter till skolans personal