Kulturskolans personal

Hitta kontaktuppgifter till oss som jobbar på Kulturskolan.

Förändringar i kulturskolans verksamhet

Med anledning av den situation som vi befinner oss i på grund av coronaviruset covid-19 har vi på Hallsbergs kulturskola gjort åtgärder för att minska smittspridningen.

Förändringar i kulturskolans verksamhet

När du ska besöka våra publika verksamheter
Om du har symtom på luftvägsinfektion, även lindriga, ska du undvika sociala kontakter. Det innebär att du då inte ska besöka våra publika verksamheter. Det gäller till exempel bibliotek, öppna förskolan, simhall och gym.

Ulrika Johansson
Kulturskolechef
073-156 59 22
ulrika.johansson1@edu.hallsberg.se

Anna Shvedchikova
Fiol, stråkklass
072-512 29 88
anna.shvedchikova@edu.hallsberg.se

Christian Lindholm
Piano, fördjupningslinjen, låtskrivarverkstad
070-313 49 67
christian.lindholm@edu.hallsberg.se

Elin Eriksson
Teater, lajv, kulturprojekt, utvecklingsledare
072-540 07 48
elin.eriksson@edu.hallsberg.se

Erika Olsson
Sång, kör, fördjupningslinjen, körprojekt, kulturprojekt
072-540 10 74
erika.olsson@edu.hallsberg.se

Heléne Gustafsson
Piano, El Sistema
072-540 07 90
helene.gustafsson@edu.hallsberg.se

Ingela Agger
Bild
070-558 05 26
ingela.agger@telia.com

Ingela Rosengren Krantz
Cello, stråkklass
072-230 72 48
ingela.rosengrenkrantz@skola.kumla.se

Olle Norberg
Saxofon, klarinett
072-230 72 51
olle.norberg@skola.kumla.se

Jonathan Lassila
Öppen musikverksamhet på ungdomsgården
jonathan.lassila@edu.hallsberg.se

Lisa O'Leary
El Sistema
072-230 72 47
lisa.oleary@skola.kumla.se

Mattias Malmrot
Gitarr, elgitarr, elbas, fördjupningslinjen, rockskola
072-540 10 47
mattias.malmrot@edu.hallsberg.se

Michael Sandell
Trummor och slagverk, rockskola
072-230 72 45
michael.sandell@skola.kumla.se

Jill Widén
Tvärflöjt, El Sistema
072-222 98 24
jill.widen@edu.hallsberg.se

Kontakta Kulturskolan

Besöksadress: Ungdomshuset Kuben, Södra Allén 26 i Hallsberg
E-post: kulturskolan@edu.hallsberg.se

Kontaktuppgifter till skolans personal

Kontaktcenter

Kontaktcenter hjälper dig med dina frågor om kommunens verksamheter. Kan vi inte svara på din fråga hjälper vi dig vidare till rätt person.