Kulturskolans personal

Hitta kontaktuppgifter till oss som jobbar på Kulturskolan.

Ulrika Johansson
Kulturskolechef
073-156 59 22
ulrika.johansson1@edu.hallsberg.se

Sara Toftgård
El Sistema
sara.toftgard@edu.hallsberg.se

Christian Lindholm
Piano, fördjupningslinjen
070-313 49 67
christian.lindholm@edu.hallsberg.se

Elin Eriksson
Teater, lajv, kulturprojekt, utvecklingsledare
072-540 07 48
elin.eriksson@edu.hallsberg.se

Heléne Gustafsson
Piano
072-540 07 90
helene.gustafsson@edu.hallsberg.se

Ingela Rosengren Krantz
Cello, stråkklass
072-230 72 48
ingela.rosengrenkrantz@skola.kumla.se

Marina Jaén
Fiol, stråkklass, El Sistema
072-512 29 88
marina.jaen@edu.hallsberg.se

Mattias Malmrot
Gitarr, elgitarr, elbas, fördjupningslinjen, rockskola
072-540 10 47
mattias.malmrot@edu.hallsberg.se

Michael Sandell
Trummor och slagverk, rockskola
072-230 72 45
michael.sandell@skola.kumla.se

Niclas Bäcklund
Saxofon, flöjt
072-222 98 24
niclas.backlund@edu.hallsberg.se

Ina Knutsson
Bild
072-719 44 77
bildmedina@gmail.com

Sara Björlemyr
Solosång, kör, fördjupningslinjen, körprojekt
072-540 10 74
sara.bjorlemyr@edu.hallsberg.se

Kontakta Kulturskolan

Besöksadress: Ungdomshuset Kuben, Södra Allén 26 i Hallsberg
E-post: kulturskolan@edu.hallsberg.se

Kontaktuppgifter till skolans personal

Kontaktcenter

Kontaktcenter hjälper dig med dina frågor om kommunens verksamheter. Kan vi inte svara på din fråga hjälper vi dig vidare till rätt person.