Kulturskolans personal

Hitta kontaktuppgifter till oss som jobbar på Kulturskolan.

Ulrika Johansson
Kulturskolechef
0582-68 53 37
ulrika.johansson1@edu.hallsberg.se

Christian Lindholm
Piano, fördjupningslinjen
070-313 49 67
christian.lindholm@edu.hallsberg.se

Elin Eriksson
Teater, lajv, kulturprojekt, utvecklingsledare
072-540 07 48
elin.eriksson@edu.hallsberg.se

Heléne Gustafsson
Piano, El Sistema
072-540 07 90
helene.gustafsson@edu.hallsberg.se

Ingela Rosengren Krantz
Cello
072-230 72 48
ingela.rosengrenkrantz@skola.kumla.se

Marina Jaén
Fiol, stråkklass, El Sistema, cello
072-512 29 88
marina.jaen@edu.hallsberg.se

Mattias Malmrot (Föräldrarledig 2022)
Gitarr, elgitarr, elbas, fördjupningslinjen, rockskola
072-540 10 47
mattias.malmrot@edu.hallsberg.se

Michael Sandell
Trummor och slagverk, rockskola
072-230 72 45
michael.sandell@skola.kumla.se

Niclas Bäcklund
Saxofon, flöjt
072-222 98 24
niclas.backlund@edu.hallsberg.se

Sara Björlemyr
Solosång, kör, fördjupningslinjen, körprojekt
072-540 10 74
sara.bjorlemyr@edu.hallsberg.se

Anna-Carin Ljung
Dans
anna-carin.ljung@edu.hallsberg.se

Vanja Lindeberg
El Sistema
072-205 47 68
vanja.lindeberg@edu.hallsberg.se

Filip Aspelin (vikarie höstterminen 2022)
Gitarr, elgitarr, elbas, fördjupningslinjen, rockskola
072-540 10 47
filip.aspelin@edu.hallsberg.se

Altansukh "Agi" Demberel
Bild
altansukh.demberel@edu.hallsberg.se

Eva Nilzon
El Sistema
eva.nilzon@edu.hallsberg.se

Per Andersson
Trumpet
kulturskolan@edu.hallsberg.se

Kontakta Kulturskolan

Besöksadress: Ungdomshuset Kuben, Södra Allén 26 i Hallsberg
E-post: kulturskolan@edu.hallsberg.se

Kontaktuppgifter till skolans personal

Kontaktcenter

Kontaktcenter hjälper dig med dina frågor om kommunens verksamheter. Kan vi inte svara på din fråga hjälper vi dig vidare till rätt person.