Kulturskolans personal

Hitta kontaktuppgifter till oss som jobbar på Kulturskolan.

Förändringar i kulturskolans verksamhet

På grund av de skärpta nationella allmänna råden ställer kulturskolan om sin verksamhet.

Förändringar i kulturskolans verksamhet

Ulrika Johansson
Kulturskolechef
073-156 59 22
ulrika.johansson1@edu.hallsberg.se

Anna Shvedchikova
Fiol, stråkklass, El Sistema
072-512 29 88
anna.shvedchikova@edu.hallsberg.se

Christian Lindholm
Piano, fördjupningslinjen, låtskrivarverkstad
070-313 49 67
christian.lindholm@edu.hallsberg.se

Elin Eriksson
Teater, lajv, kulturprojekt, utvecklingsledare
072-540 07 48
elin.eriksson@edu.hallsberg.se

Erika Olsson
Sång, kör, fördjupningslinjen, körprojekt, kulturprojekt
072-540 10 74
erika.olsson@edu.hallsberg.se

Heléne Gustafsson
Piano
072-540 07 90
helene.gustafsson@edu.hallsberg.se

Ingela Rosengren Krantz
Cello, stråkklass
072-230 72 48
ingela.rosengrenkrantz@skola.kumla.se

Julia Hemström
El Sistema

Lisa O'Leary
El Sistema
072-230 72 47
lisa.oleary@skola.kumla.se

Mattias Malmrot
Gitarr, elgitarr, elbas, fördjupningslinjen, rockskola
072-540 10 47
mattias.malmrot@edu.hallsberg.se

Michael Sandell
Trummor och slagverk, rockskola
072-230 72 45
michael.sandell@skola.kumla.se

Niclas Bäcklund
Saxofon, flöjt
072-222 98 24

Ina Knutsson
Bild
kulturskolan@edu.hallsberg.se

Kontakta Kulturskolan

Besöksadress: Ungdomshuset Kuben, Södra Allén 26 i Hallsberg
E-post: kulturskolan@edu.hallsberg.se

Kontaktuppgifter till skolans personal

Kontaktcenter

Kontaktcenter hjälper dig med dina frågor om kommunens verksamheter. Kan vi inte svara på din fråga hjälper vi dig vidare till rätt person.