Välkommen till arbetslag 7-9

Telefonnummer till arbetslag 7-9: 0582-686005

Utvecklingsledare för arbetslag 7-9 är Ronette Isaksson, tel: 0582-686002

På Folkasboskolan jobbar vi i arbetslag runt våra elever. Vi har 6 grupper/klasser med 2 mentorer i vardera klass:

År 7:1
Frank Lind, frank.lind@edu.hallsberg.se
Anna-Lena Erlandsson, anna-lena.erlandsson@edu.hallsberg.se

År 7:2
Susanna Karlsson, susanna.karlsson@edu.hallsberg.se
Anne Runte, anne.runte@edu.hallsberg.se

År 8:1
John-Erik Modigh, john-erik.modigh@edu.hallsberg.se
Mattias Andersson, mattias.andersson@edu.hallsberg.se

År 8:2
Eva Wistrand, eva.wistrand@edu.hallsberg.se
Karolina Nilsson, karolina.nilsson@edu.hallsberg.se

År 9:1
Malin Bjurling, malin.bjurling@edu.hallsberg.se
Jesper Mattsoff, jesper.mattsoff@edu.hallsberg.se

År 9:2
Ronette Isaksson, ronette.isaksson@edu.hallsberg.se
Malin Wiklund, malin.wiklund@edu.hallsberg.se

Elever kopplade till SVA-undervisning
Camilla Veldman-Huss, camilla.veldman.huss@edu.hallsberg.se

EdWise - vår lärplattform

På Folkasboskolan använder vi en lärplattform i både undervisning och som informationskanal. Genom att vara inloggad på EdWise får du som vårdnadshavare en tydligare inblick i skolans arbete och ditt eller dina barns utbildning. Skaffa ett vårdnadshavarkonto genom att följa länken nedan:

Klicka här för att ansöka om vårdnadshavarkontolänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster (länken öppnas i nytt fönster)

Kontaktuppgifter